close
تبلیغات در اینترنت
درخواست افزایش سنوات تحصیلی
loading...

nezamevazifee

درخواست افزایش سنوات تحصیلی      سازمان وظیفه عمومی ناجا در اجرای تبصره 1 ماده 33 قانون خدمت وظیفه عمومی، دانشجویانی که در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل بوده و در زمان تعیین شده در تبصره 1 ماده 33 قانون یعنی در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، در صورت تصویب کمیسیون موارد خاص دانشگاه حداکثر به مدت یکسال می توانند از سنوات ارفاقی استفاده کنند.1- در جهت مساعدت به دانشجویان و استفاده تمامی واجدین شرایط برخورداری از سنوات ارفاقی مقرر گردید، در صورت موافقت کمییسون موارد…

درخواست افزایش سنوات تحصیلی

nezamevazifee بازدید : 7 سه شنبه 30 مرداد 1397 نظرات ()

درخواست افزایش سنوات تحصیلی

 

 

 سازمان وظیفه عمومی ناجا

در اجرای تبصره 1 ماده 33 قانون خدمت وظیفه عمومی، دانشجویانی که در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل بوده و در زمان تعیین شده در تبصره 1 ماده 33 قانون یعنی در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، در صورت تصویب کمیسیون موارد خاص دانشگاه حداکثر به مدت یکسال می توانند از سنوات ارفاقی استفاده کنند.

1- در جهت مساعدت به دانشجویان و استفاده تمامی واجدین شرایط برخورداری از سنوات ارفاقی مقرر گردید، در صورت موافقت کمییسون موارد خاص دانشگاه مبنی بر ادمه تحصیل دانشجو، امکان ثبت درخواست سنوات ارفاقی حداکثر ظرف مدت 6 ماه پس از اتمام سنوات تحصیلی اولیه توسط دفاتر پلیس + 10 انجام گردد. در صورت عدم ثبت درخواست سنوات ارفاقی در مدت فوق، سامانه مجاز به پذیرش و ثبت درخواست های مورد نظر نبوده و بنابراین به هیچ وجه سنوات ارفاقی به مشمول تعلق نخواهد گرفت.

2- دانشجویان مشمول در مقاطع مختلف، به شرطی می توانند از سنوات ارفاقی بهره مند شوند که امکان فراغت از تحصیل طی مدت سنوات ارفاقی را داشته باشند، لذا در صورت دارا بودن شرایط زیر به صورت مرحله ای می توانند از ترم اول سنوات ارفاقی استفاده کنند:

-کاردانی و کارشناسی ناپیوسته : به شرط آنکه واحدهای گذرانده شده حداقل 50 واحد بوده و معدل کل نیز حداقل 12 باشد.

-کارشناسی پیوسته : به شرط آنکه واحدهای گذرانده شده حداقل 100 واحد بوده و معدل کل نیز حداقل 12 باشد.

-کارشناسی ارشد ناپیوسته : به شرط آنکه واحدهای گذرانده شده حداقل 18 واحد بوده و معدل کل نیز حداقل 14 باشد.

-دکتری پیوسته (حرفه ای) : به شرط آنکه واحدهای گذرانده شده حداقل 18 واحد بوده و معدل کل نیز حداقل 14 باشد.

-دکتری تخصصی ناپیوسته : به شرط آنکه واحدهای گذرانده شده حداقل 18 واحد بوده و معدل کل نیز حداقل 14 باشد.

3- چنانچه مشمول تا پایان ترم اول سنوات ارفاقی موفق به فراغت از تحصیل نگردد، با ادامه تحصیل وی به شرطی در ترم دوم سنوات افراقی موافقت خواهد شد که حداقل تعداد واحدهای درسی معینی را در ترم اول با شرط معدل کل فوق گذرانده باشد

در صورتی که دانشجو در مهلت معرفی هم نتواند فارغ التحصیل شود وارد غیبت میگردد و به تناسب مدت تاخیر از 90 روز تا 180 روز اضافه خدمت در سوابق خدمتی وی به صورت سامانه ای و هوشمند درج خواهد شد. بدیهی است در این صورت مشمول تا پایان خدمت ضرورت و یا اخذ معافیت دائم شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه را نداشته و صرفا بایستی با غیبت به خدمت اعزام گردد.

8- صدور مجوز سنوات ارفاقی برای دانشجویان خارج از کشور، صرفا با درخواست وزارتخانه های مربوطه علوم، بهداشت یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، همانند شرایط موصوف در این ابلاغیه بوده و از طریق مرکز عملیات مشمولان این سازمان اقدام می گردد.
در صورتی که دانشجو در مهلت معرفی هم نتواند فارغ التحصیل شود وارد غیبت میگردد و به تناسب مدت تاخیر از 90 روز تا 180 روز اضافه خدمت در سوابق خدمتی وی به صورت سامانه ای و هوشمند درج خواهد شد. بدیهی است در این صورت مشمول تا پایان خدمت ضرورت و یا اخذ معافیت دائم شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه را نداشته و صرفا بایستی با غیبت به خدمت اعزام گردد.


9- صدور مجوز سنوات ارفاقی برای دانشجویان خارج از کشور، صرفا با درخواست وزارتخانه های مربوطه علوم، بهداشت یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، همانند شرایط موصوف در این ابلاغیه بوده و از طریق مرکز عملیات مشمولان این سازمان اقدام می گردد.مهلت ارائه درخواست برای تمدید سنوات تحصیلی حداکثر تا 6 ماه بعد از اتمام سنوات تحصیلی اولیه است و چنانچه مشمولان بعد از آن اقدام کنند به درخواست آنان ترتیب اثری داده نمی شود.
مشمولین گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص افزایش سنوات تحصیلی این مقاله را مطالعه نمایید سعی بر این داشته ایم مطالب کاملی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم در صورت هر گونه سوالی می توانید با سامانه صدای مشاور تماس حاص نمایید.,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره صدای مشاور"

 مشاوره دهنده تخصصی دانشگاه ها

برای تماس با مشاورین ما کافیست  از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611 

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,, 

 

طول دوره و سنوات مجاز تحصيلي

 
1- حداكثر مدت مجاز تحصيل براي دوره كارداني و كارشناسي ناپيوسته 5 سال (10 نيمسال) و براي كارشناسي 10 سال (20 نيمسال) تعيين شده است در صورتيكه دانشجو نتواند در مدت فوق واحدهاي دوره را تكميل نمايد از دانشگاه اخراج مي شود.
2- براي دانشجويانيكه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند حداكثر مدت مجاز تحصيل در دوره هاي كارداني يا كارشناسي ناپيوسته 3 سال و براي دوره كارشناسي 6 سال مي باشد، در صورت عدم تكميل سقف دوره در مدت فوق، دانشجو بعنوان اخراجي به حوزه نظام وظيفه معرفي مي شود. ادامه تحصيل پس از ارائه گواهي اشتغال به تحصيل در حين خدمت سربازي و يا پس از آن با رعايت ساير مقررات تا 10 سال بلامانع است، چنانچه در مدت سربازي ثبت نام نكند مدت خدمت جزو حداكثر سنوات محسوب نخواهد شد.
3-دانشجويانيكه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند، اگر در مدت 6 سال نتوانند دوره را تكميل نمايند،صرفاً بعنوان دانشجوي اخراجي بايد بخدمت نظام وظيفه معرفي شوند و نبايد انصراف دهند، بازگشت به تحصيل اينگونه دانشجويان با ارائه مدارك معتبر, گواهي اشتغال بخدمت و يا كارت پايان خدمت يا معافيت فقط از طريق مجوز كميسيون موارد خاص سازمان مركزي امكان پذير است و مراكز بدون اخذ مجوز نبايد نسبت به ثبت نام آنها اقدام كنند. 

افزايش سنوات مجاز تحصيلي


1-مطابق ماده 14 از بخش دوم آيين نامه آموزشي سنوات مجاز دانشجويان دوره كارشناسي كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي كنند 20 نيمسال است و برابر تبصره يك ازماده فوق دانشجويانيكه از معافيت تحصيلي استفاده مي كنند حداكثرسنوات مجاز آنها دردوره كارشناسي 12 نيمسال مي باشد.


2-در مواردي كه دانشجو در مهلت مقرر تعيين شده در آيين‌نامه آموزشي نتواند واحدهاي خود را به اتمام برساند و يا نتواند ميانگين كل خود را جبران نمايد در صورت داشتن وضعيت تحصيلي مناسب امكان افزايش سنوات تحصيلي ميسر است.


3-در مقطع كارشناسي افزايش دو نيمسال سنوات تحصيلي بعد از 20 نيمسال، براي دانشجوياني كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي‌كنند و دو نيمسال سنوات تحصيلي بعد از 12 نميسال، براي استفاده كنندگان از معافيت تحصيلي بعهده شوراي آموزشي مركز استان است.


4-در مقطع كارداني و كارشناسي نا پيوسته حداكثر يك نيمسال در صورت فارغ التحصيلي با نظر شوراي آموزشي استان به سنوات تحصيلي دانشجو اضافه مي شود.


5-شماره دانشجوئي دانشجوياني كه به اين دانشگاه منتقل مي شوند از سال انتقال به آنها اختصاص داده مي شود اما سنوات مجاز اينگونه دانشجويان از سال ورود دردانشگاه مبدا محاسبه مي گردد.


بنابراين براي محاسبه سنوات مجاز اين دانشجويان فقط به شماره دانشجويي اكتفا نشود ودقيقاً سال پذيرش دركنكور سراسري مد نظرقرار گيرد.
6-به ازا هر15 واحد تطبيقي يك نيمسال تحصيلي از مجموع سنوات مجاز دانشجو كم مي شود.


تبصره 1 – دانشجوياني كه تغييررشته مي دهند سنوات مجاز آنها از سال پذيرش دردانشگاه محاسبه مي شود.
تبصره2 - نيمسال دانشپذيري دانشجويان دوره هاي فراگير مجموعاً يك نيمسال به حساب مي آيد. بديهي است سنوات مجاز دانشجويان مشمول پذيرفته شده از طريق دوره هاي فراگير از نيمسال تبديل وضعيت به دانشجويي ودرزمان درخواست معافيت تحصيلي محاسبه مي شود.

 

نتیجه تصویری برای درخواست افزایش سنوات تحصیلی

 

هزينه تمديد سنوات تحصيلي براي دانشجويان


هزينه تمديد سنوات تحصيلي براي دانشجويان دوره روزانه پس از پايان سنوات مجاز دوره تحصيلي (ذكر شده در جدول مربوط  )به شرط تاييد كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه و بر اساس تعرفه مصوب مربوط اخذ مي گردد .

2- براي دانشجويان دوره نوبت دوم / شهريه پرداز و مجازي طبق مقررات براي ثبت نام در نيمسال هاي اضافي بايد شهريه  مربوط پرداخت گردد .

3- براي دانشجويان شاهد و ايثارگر دوره روزانه تمديد سنوات اضافي در هر مقطع طبق آيين نامه تسهيلات آموزشي وزارتخانه بدون هزينه و با مجوز كميسيون بررسي موارد  خاص دانشگاه (به شرط عدم وجود مشكل آموزشي ادامه تحصيل ) انجام مي گردد .

4-موضوع تمديد سنوات نهم و دهم مقطع كارشناسي پيوسته براي دانشجويان ورودي آزمون سراسري سال 1393 و پس از آن و همچنين موضوع تمديد سنوات دهم و يازدهم دوره دكتري تخصصي ( Ph.D ) براي ورودي هاي سال 1395 در جلسه مورخ 15/1/1396شوراي آموزشي دانشگاه مطرح و به شرح ذيل به تصويب رسيد و مقرر گرديد ؛ موضوع براي اخذ مجوز( از هيات امناء محترم دانشگاه)، براي هيات رئيسه محترم دانشگاه ارسال شود . 

الف : مقطع كارشناسي پيوسته دوره روزانه (براي ورودي هاي سال 1393 و پس از آن  ):

-رشته هاي پرديس هنرهاي زيبا ( با توجه به دارا بودن پايان نامه و سرفصل دروس و محدوديت ارايه واحد ها در طول دوره تحصيلي) وبرنامه هايي كه اجراي دوره آنها نه نيمسال تعريف شده است : نيمسال هاي نهم و دهم بدون هزينه تاييد شد.

-كليه رشته ها در ساير پرديس ها و دانشكده ها نيمسال نهم بدون هزينه

-نيمسال دهم با اخذ هزينه 

علت پولی شدن سنوات


مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پولی شدن سنوات تحصیلی و اینکه اگر مدت تحصیل دانشجویان روزانه بیش از سنوات معمول باشد باید معادل دانشجویان نوبت دوم شهریه پرداخت کنند، گفت: ما در بخش شهریه، قانون داریم. در آیین نامه آموزشی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که برای ورودی های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ دانشگاه ها ابلاغ شده این موارد پیش بینی شده است. در آن آیین نامه پیش بینی شده در چه شرایطی دانشجو مجبور است که شهریه پرداخت کند و سقف آن نیز براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه ها تعیین می شود.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: وزارت علوم به دانشگاه ها تکلیف نمی کند که شهریه چگونه باید باشد البته حد و حدود آن را کنترل می کند، ولی در نهایت رقم و مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می کند.

شریعتی نیاسر گفت: از سال آینده مندرجات این آیین نامه ها به دانشگاه ها واگذار می شود و عملا آیین نامه و جزئیاتی که پیش بینی شده است توسط دانشگاه ها باید تعریف شود.به گزارش مهر، در سال تحصیلی جاری تعدادی از دانشجویان در اعتراض به دریافت شهریه از دانشجویان سنواتی در محوطه دانشگاه ها تجمع کرده و به این موضوع اعتراض کردند.

 

 

منبع:درخواست افزایش سنوات تحصیلی


 

 

دفترچه سربازی ?? دفترچه نظام وظیفه-دفترچه خدمت سربازی-نحوه دانلود دفترچه سربازی-برگ سبز سربازی-تارخ اعزام به خدمت سربازی-مراحل اقدام به خدمت سربازی-نحوه اقدام به خدمت سربازی-مدارک لازم جهت اعزام به سربازی-نحوه اطلاع از محل خدمت سربازان-میزان حقوق 

 

خرید خدمت ?? خرید خدمت 97-سوالات متداول خرید خدت سربازی-شرایط اقساطی خرید خدمت-دفترچه خرید خدمت-نرخ خرید خدمت سربازی-مشاوره خرید خدمت سربازی-خرید خدمت سربازی 

 

معافیت سربازی ?? معافیت خدمت سربازی-سوالات متداول معافیت خدمت سربازی-مراحل گرفتن معافیت خدمت سربازی-معافیت سربازی-مدارک لازم برای معافیت های خدمت سربازی-تفاوت معافیت موقت و معافیت دائم خدمت سربازی-شرایط معافیت مشمولان غایب-مشاوره معافیت خدمت سربازی-وکیل جهت گرفتن معافیت-معافیت حین خدمت-شرایط معافیت سربازان 


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1977
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 77
 • باردید دیروز : 15
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 143
 • بازدید ماه : 275
 • بازدید سال : 275
 • بازدید کلی : 5,925